Majdanpek forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


bez ograničenja i cenzure
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kako živite?

Ići dole 
AutorPoruka
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12802
Datum upisa : 29.05.2008

Kako živite? Empty
PočaljiNaslov: Kako živite?   Kako živite? I_icon_minitimeSre Apr 22, 2009 4:46 pm

Ova tema je zamišljena da svako da ocenu onoga što proživljava u svojim uslovima i iz svog ugla a reciomo u odnosu na ono što zna da se dešava i kako drugi žive u drugim delovima Srbije i sveta...

Evo ja bih rekao da mi neće puno smetati ekonomska kriza i da je neću specijano osetiti na svojim leđima, ali zato mislim da će mnogima biti teško. monkey , život u našem okrugu i opštini je loš i sve je gore čini mi se a najgore od svega je to ( s političkog ugla) što mnogi to ne priznaju i nadaju se da će im oni koji su ih u ovo uvalili pomoći da se izvuku iz toga pig .
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12802
Datum upisa : 29.05.2008

Kako živite? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako živite?   Kako živite? I_icon_minitimeČet Maj 19, 2011 4:10 pm

BEOGRAD, 9. maj 2011. (Njuz) – Informacije o velikom siromaštvu u pojedinim gradovima u Srbiji, koje se poslednjih nedelja sve češće pojavljuju u medijima, počele su kod pojedinih stanovnika Beograda da izazivaju veliki strah da bi tako nešto moglo da se prenese i na prestonicu. Profesor ekonomskog fakulteta Milan Radović, smatra da Beograđani ne treba da paniče, jer siromaštvo u Boru, Dimitrovgradu i onom trećem gradu, neće uticati na standard Beograđana.

- Bitno je da se Beograđani smire, jer nije reč ni o kakvoj epidemiji, u pitanju su samo izolovani slučajevi u većini srpskih gradova – smatra Radović – Mediji u poslednje vreme imaju tendenciju da često beleže podatke o sve većem siromaštvu u pojedinim opštinama u Srbiji, ali ono ne možđe da utiče na standard Beograđana. Jedina negativna strana po građane prestonice je da će se, ukoliko se nastavi pad standarda kod građana u unutrašnjosti, to odraziti na umanjenje prosečne plate u Srbiji, pa će se onda osetiti malo bezveze kada se u medijima pojavi taj podatak – smatra Radović, koji savetuje građane prestonice da se ne obaziru na ovakve priče, ako ih one potresaju i pored činjenica koje je izneo, i da se fokusiraju na vesti koje se direktno tiču njihovih života.

Stefan Zdravković, marketing menadžer iz Beograda, izjavio je da ga je u početku veoma potresla i zabrinula priča o siromaštvu u unutrašnjosti.

- Pre možda dve nedelje pročitao sam da postoji neki grad koji se zove Majdanpek i da se tamo baš loše živi. U tekstu je bilo još nekih gradova, ne sećam se o kojima je reč, nikad ranije nisam za njih čuo. Shvatio sam da bi siromaštvo možda moglo da se proširi i po ostalim gradovima i jednog dana dođe i do Beograda, ali mi je jedan kolega nekoliko dana kasnije posetio taj Majdanpek. Rekao mi je da je tamo kafa 30 dinara, što me je jako iznerviralo. Pa šta bi oni, da bude 20? Ne znam odakle im ideja da se bune, da ja plaćam kafu 30 dinara bilo bi me sramota da se žalim, da li oni znaju da je u Beogradu 140? Da ne pričamo o tome za koje smešne pare možeš tamo da iznajmiš stan – kaže Zdravković.

Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
 
Kako živite?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Demistifikacija: Kako je zapravo otkriven i kako je iskasapljen Lepenski vir
» Kako postupiti sa smaracima?
» Kako protiv narkomanije?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Majdanpek forum :: Majdanpek - moj grad-
Skoči na: