Majdanpek forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


bez ograničenja i cenzure
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Evropska Unija

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimePon Dec 08, 2008 3:00 pm

Ulazak u EU potreba ili ne? Nama Srbima nije nižno da uđemo u EU obzirom da se to i neće skoro a možda i nikada desiti , u stvari nikom nije nužno da uđe u to udruženje ako ima dobru vlast. Činjenica da se ulaskom u EU samo rešavaju neki osnovni problemi tj dovodi u red dosadašnji haos ne predstavlja onda nužnost ulaska u EU.
Ovo je kao u verskim obredima , naš narod u zavisnosti od želje , potreba , lokacije , i spremnosti da do kraja ispoštuje proceduru raznih srpskih verskih obreda tako i kroji sam čin obreda pa se tako u zavisnosti onoga što sam naveo i verski obredi u regionima Srbije, mestima pa čak i pojedinačnim slučajevima bitno razlikuju.
Šta sam hteo da kažem , pa to da mi srbi nismo uvek spremni da se žrvujemo za svoje dobro ali ne tako što ćemo izdavati jedni druge već sebe popravljati da budemo bolji , principijelniji , pošteniji , disciplinovaniji i time bolji narod. Nama EU nameće neke zakone , merila i slično , pa zar mi sami nismo u stanju da organizujemo život i red u svojoj zemlji , .......sve to zavisi od domaćina.
Uporedimo jednu običnu životnu situaciju.... imate komšiju koji ima kuću pored vas , njegova kuća sređena , vaša nije, njegovo dvorište lepo uređeno , kod vas đubre, trava zarasla i lom po celom dvorištu ,njegova ograda ofarbana i lepo izgleda , vaša zarđala , nakrivljena i td.... šta ćete razmišljati ? Da treba da uvedete red u vašu kuću i da počnete da je sređujete i redovno održavate ili da kuću prepišete komšiji pa da je on sredi kao svoju i onda da i vi imate lepo sređenu kuću??: E pa u tom slučaju vi nećete imati kuću već ste podstanar u toj kući i možete biti izbačeni iz nje u svako doba... ... Ili treba da zasučete rukave i da imate svest o tome da je to vaše a da pokupite neke dobre stvari od komšije ( kako on to radi ) pa da sredite i vi svoju kuću.
Tako je i sa EU, što bi nama trebalo da uđemo u Eu i da nam oni uvode zakone kojih ćemo se pridržavati ako to ne znači da ćemo imati bolje uslove za život. Do sada se pokazalo da jedina stvar koju imamo od želje da uđemo u EU je ta da su najvrednije firme prodate strancima i ništa drugo, niko u narodu tu nema korist.
Što sam pominjao primer verskih obreda, pa zato što mi ne možemo reći ovo nam se sviđa u EU i to prihvatamo a ovo ne i to ne preihvatamo , oni traže da prihvatimo sve bezuslovno i ako to uradimo onda nismo država Srbija već parčence EU a zakoni njihovi i kajmak njihov a mi smo robovi .... ili neko misli da smo sposobni da pod njihovim uslovima budemo konkurencija onima koji odavno imaju mesto u Evropi sa dovoljno novca , i ostalih resursa kojima utiču na položaj u društvu.
Ako se u narodu učvrsti svest da se treba držati zakona i reda a time i sankcionisati one koji se toga ne drže onda nama i ne treba EU jer ćemo i bez nje uspeti da ostvarimo ono što nam je želja a to je dobar život. Ako mi nismo spremni da se držimo reda i zakona onda nam nikakva Unija neće pomoći da se dovedemo u red.
Tako da dolazimo do jednog jednostavnog zaključka da je delu naroda kojem je jedino EU u priči a kradu od naroda i države i zakon prilagođavaju sebi to samo izgovor za pravdanje lopovluka, koji im donosi veliku zaradu, cilj da dok traje i narod ne shvati što više napune džepove a posle će otići s vlasti i imati svoj biznis i novac kojim će kupovati robove a ideja EU će biti zaboravljena. I drugi deo naroda kojem je nevažno da uđe u EU ali želi red , zakon, i boljitak svom narodu ali sa državom Srbijom , celovitom i nezavisnom.
Kad se bude pokazalo šta znači EU tad verovatno niko neće biti ZA.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11586
Datum upisa : 20.08.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeUto Dec 09, 2008 11:43 pm

nacional ::

Uporedimo jednu običnu životnu situaciju.... imate komšiju koji ima kuću pored vas , njegova kuća sređena , vaša nije, njegovo dvorište lepo uređeno , kod vas đubre, trava zarasla i lom po celom dvorištu ,njegova ograda ofarbana i lepo izgleda , vaša zarđala , nakrivljena i td.... šta ćete razmišljati ? Da treba da uvedete red u vašu kuću i da počnete da je sređujete i redovno održavate ili da kuću prepišete komšiji pa da je on sredi kao svoju i onda da i vi imate lepo sređenu kuću??: E pa u tom slučaju vi nećete imati kuću već ste podstanar u toj kući i možete biti izbačeni iz nje u svako doba... ... Ili treba da zasučete rukave i da imate svest o tome da je to vaše a da pokupite neke dobre stvari od komšije ( kako on to radi ) pa da sredite i vi svoju kuću.
Ne nacional, ne treba da prepisem kucu komsiji, treba da se preselim kod njega. Tako razmislja prosecan srpski gradjanin. Nece on da da komsiji svoju kucu i svoje djubre.
Preselim se kod komsije, sve lepo cisto, sredjeno, uredno, milina jedna. A moja kuca i dalje u haosu. Nije li to vrsta privida i laznog entuzijazma?
Komsija je veliki jer ume i zna, a ja sam nesposobnjakovic koji bira laksi put u sredjeno stanje. E, sto sad komsija hoce da mu dam svoju zenu, pa cerku, pa sina, pa tastu, da bi kod njega ziveo, to je normalan i ne tako strasan uslov, s obzirom na mogucnost da posle toga necu vise ziveti u sranju!Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeSre Dec 10, 2008 2:57 pm

Ček malo , kako uporediti ovu tvoju kombinaciju sa situacijom na terenu. Meni to liči na rad u inozemstvu ali mi ovde ne pričamo o tome već o radu u svojoj kući i boljem životu na svom terenu, pitanje je samo kako je to u našim uslovima izvodljivo.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11844
Datum upisa : 17.06.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeSre Dec 10, 2008 4:52 pm

Dokle ćemo gledati u tuđe dvorište sa zavišću,umesto da gledamo u svoje sa ljubavlju i trudom da nam bude po svojoj meri i ukusu.
Komšija uređuje svoje,a ako vam on bude uređivao to dvorište,ono neće biti više vaše,kao i ono u dvorištu.
A, Švajcarska.


Poslednji izmenio Rade dana Pet Dec 12, 2008 3:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11586
Datum upisa : 20.08.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 11, 2008 10:53 pm

nacional ::
Ček malo , kako uporediti ovu tvoju kombinaciju sa situacijom na terenu. Meni to liči na rad u inozemstvu ali mi ovde ne pričamo o tome već o radu u svojoj kući i boljem životu na svom terenu, pitanje je samo kako je to u našim uslovima izvodljivo.
Ne odnosi se kombinacija na rad u inostranstvu, vec je to situacija sa terena. Ne umemo da dovedemo svoju kucu u red, ali "znamo" kako je to komsija uradio.Previse smo lenji da zasucemo rukave i sredimo kucu, pa kucamo kod komsije na vrata da nas primi. A on naravno, dobrodusni neki cika, pa hoce da nas pusti u svoju kucu, ali uz par uslovčića.
Da li je sad bolje objasnjena situacija sa terena cyclops ?
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimePet Dec 12, 2008 12:52 am

Ne, mislim da nisam shvatio...
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 18, 2008 12:37 am

Za ulazak u EU potrebno je usvojiti neke zakone koje su nam naložili evropejci a za to nema skupštinske većine koja inače u medijima svaljuje krivicu na opoziciju zbog opstrukcije parlamenta a šta je nedostatak kvoruma za izglasavanje zakona ako ne opstrukcija , samo pozicije a ne opozicije.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11844
Datum upisa : 17.06.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 25, 2008 8:09 pm

Da,ali mislim da ovo sve ukazuje da se koalicija za evropu polako raspada.
Naravno,to smatram normalnim razvojem političkog rezona imajući u vidu finansijsku,tržišnu,energetsku,...........,krizu.
Sve se vieći broj ljudi uverava da je taj zapadni neo-liberalizam na izdisaju.Malo je verovatno da će ga bilo kakvo prilagođavanje spasti.
Zamislite samo čuvenu mantru,koja nas je uvek čukala u mali mozak,kako kod njih vlada valadavina zakona i svih znanih i ne znanih institucija,a kod nas,jok,a kad čujete ime onoga Mendorfa,koji je pokrao čitavih 50 molijardi dolara,sve im pada u vodu.Gde su bile te toliko jake i softficirane institucije da to spreče? Na to kažu-čovek je bio neverovatno vešt,kao da su ga gazda Jezda i Dafina učili.Pa neka mi neko kaže da smo mi nesposoban narod!!!!!
bom bom bom Evropska Unija 993680
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 25, 2008 8:11 pm

NAdam se samo da će se ta koalicija što pre raspasti pa da idemo na nove izbore da rešimo i druge nedoumice.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11844
Datum upisa : 17.06.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 25, 2008 8:13 pm

Uz božiju pomoć i narodnu hrabrost.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 25, 2008 8:17 pm

Mislim da narodu ne treba mnogo hrabrosti već pameti , mislim da je ima naravno, ali treba i da je upotrebi .
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11844
Datum upisa : 17.06.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 25, 2008 8:25 pm

Imam drugačije uskustvo.
Sa mnogim sagovornicima na tu temu,javlja se uvek dilema,"znamo mi to i vidimo da tamo nije dobro,ali su bre oni mnogo jaki".
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 25, 2008 8:27 pm

Pa ok jeste to ali šta će im hrabrost kad se nađu iza paravana i treba da zaokruže određeni broj? Tamo su sami svoji kovači sreće.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11844
Datum upisa : 17.06.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeČet Dec 25, 2008 8:40 pm

Шта им вреди Наковањ и чекић,када су их уплашили,да ако ураде оно што знају да је исправно,бити кажњени на разне начине,па све до бомбардовања.
Тај страх су усадили ови жути.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimeSub Nov 19, 2011 11:12 am

Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 114
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12746
Datum upisa : 29.05.2008

Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitimePet Dec 16, 2011 2:22 pm

http://www.smedia.co.rs/vesti/vest/82550/Rusija-EU-Rusija-pomaze-EU-spasava-evrozonu-sa-20-milijardi-dolara.html

Rusija spašava evrozonu sa 20 milijardi dolara

Rusija razmatra o pomoći evrozoni preko Medjunarodnog monetarnog fonda u iznosu do 20 milijardi dolara.



Rusija razmatra mogućnost da obezbedi do 20 milijardi dolara pomoći zemljama evrozone preko Medjunarodnog monetarnog fonda, rekao je danas savetnik ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva na marginama samita EU-Rusija u Briselu.

Arkadij Dvorkovič, savetnik Medvedeva za ekonomska pitanja, potvrdio je želju Rusije da deblokira prvu tranšu od 10 milijardi dolara.



To obećanje biće dato danas na samitu predstavnika Evropske unije i Rusije u Briselu, rekao je Dvorkovič novinarima po dolasku u Brisel.

"Deset milijardi je minimalni doprinos, on može biti samo veći ne manji", dodao je on i precizirao da je Rusija spremna da razmotri upućivanje dodatnih 10 milijardi dolara pod uslovom da evrozona napreduje ka svom cilju o uspostavljanju fonda za spasavanje vrednog 1.000 milijardi evra.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Sponsored content





Evropska Unija Empty
PočaljiNaslov: Re: Evropska Unija   Evropska Unija I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Evropska Unija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Evropska unija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Majdanpek forum :: politika-
Skoči na: