Majdanpek forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


bez ograničenja i cenzure
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Razmišljanja ......o svemu

Ići dole 
+5
stella
SS88
mila
Rade
nacional
9 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12830
Datum upisa : 29.05.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimeSre Jun 18, 2008 7:45 pm

O životu

Čapek

"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju."

Aristotel
"Nemoguće je da se sve dokazuje."

Beket
"Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine."

Bjelinski
"Ima istina u koje nije dobro verovati."

Darvin
"Nisu loša vremena, nego čovek."

Don Huan
"Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put predje sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha."

Eddi Rickenbacker
"Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!"

Fejdo
"Sve mane kada su u modi postaju vrline."

Gabriel Garcia Marquez
"Uvek će biti ljudi koji će hteti da vas povrede, ali trebate nastaviti verovati, samo budite oprezni."

Kineska poslovica
"Ne obara se svako drvo prvim udarcem."
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12830
Datum upisa : 29.05.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimeSre Jun 18, 2008 7:47 pm

U OPŠTE....ili O SVEMU......

"Najveći porok je površnost“.
Oskar Vajld

"Nije mi žao što me ljudi ne poznaju, već što ja njih ne poznajem“.
Konfučije

"Jedina vrlina kojom čovek ne može da se pohvali jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, više ne bi bio skroman.“
Fransoa Mari Arue Volter

"Idealna lepota za žapca je žaba.“
Fransoa Mari Arue Volter

"Ljubav je poezija razuma.“
Onore De Balzak

"Kada glupan shvati da je glupan, on onda više nije glupan.“
Fjodor Mihailovič Dostojevski

"Glupan misli da je mudrac, ali mudrac za sebe zna da je neznalica.“
Vilijem Šekspir

"Uzrok mnogih nesreća leži na dnu vinske čaše.“
Lav Nikolajevič Tolstoj

"Politika je kao bilijar: cilj se postiže sudaranjem.“
Šarl de Gol

"Srce jednog državnika treba da bude u glavi.“
Napoleon Bonaparta

"Najviše zakona ima u najpokvarenijoj državi.“
Tacit

"Reci mi s kim se družiš, pa ću ti reći ko si.“
J.V. Gete

"Građanski rat. Ura! U ime naroda, istrebićemo sami sebe.“
Karel Čapek

"Delo neće biti ispravno, ako namera nije ispravna."
Seneka

"Bolje je imati pametnog neprijatelja, nego ludog prijatelja."
Srpska poslovica

"Lakše je istinu udariti po licu, nego pogledati je u lice."
J.V. Gete

"Prevari me jednom-sram te bilo; prevari me dvaput- sram me bilo."
Engleska izreka

"Sloboda je često fraza, a tiranija uvek istina."
Branislav Nušić

"Pesimista je čovek koji od dva zla izabere- oba."
Stanislav Ježi Lec

"Najveći čovek uvek ostaje dete."
J.V.Gete

"Detinjstvo je roditelj čovekove ličnosti."
Sigmund Frojd

"Ima li veće radosti nego kad na ciči zimi prigrlite ozeblo dete?"
Miloš Crnjanski
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12830
Datum upisa : 29.05.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimeSre Jun 18, 2008 7:50 pm

Neke misli o životu iz raznih dela Borislava Pekića; izbor Ljiljane Pekić

Egzistencija nema svoju prošlost ni svoju budućnost – samo sadašnjost.
*****
Da je sve u redu postalo je magičnom formulom, kojom se, kao znakom krsta ispred sotone, branimo od invazije osećanja da je celokupni sistem naših odnosa sa ovom kurvinskom stvarnošću bedno neefikasan, besmislen, apsurdan.
*****
Život sam po sebi nije nikakva prednost. Ni smrt, takođe.
*****
Ljudi koji znaju zašto umiru, znaju i zašto su živeli. Ali kada mi doznamo zašto su oni zapravo živeli, pitamo se zašto su, dođavola, uopšte umirali.
*****
Šta je to smisao, šta je to svrha? Svrha je ono zbog čega nešto postoji. To je ontološko pitanje, na koje nikad neće biti nađen odgovor.

Da bi se došlo do filosofskog samoubistva treba najpre isključiti sve druge uslove. Naročito one koji kao lični i duševni žele i uspevaju da se predstave kao načelni. Dokazati da život nema smisla jednako je teško kao i dokazati da ga ima.
*****
Reći da je život težak, znači sakriti od sebe istinu da je on tragičan. Jedino vlastita nesreća je nesreća, tuđa je tek upozorenje.
*****
Važno je da put kojim idemo vodi negde, ali je isto tako važno da bude dobar. Ne zaboravimo najzad da najviše vremena provodimo na putu.
*****
Život u krugu, osećaj besmislenosti, osećaj kruženja. Na izvesnim tačkama kruga čoveku se čini da se približava kraju, kao da ga krug može imati, dok ne vidi svoja leđa i spozna da on to juri samoga sebe. Ista je to nesreća koja muči vevericu u kavezu.

Veverica je postavljena na točak koji se okreće, ali se ne okreće točak. okreće ga veverica. Kad bi veverica stala, točak bi se prestao okretati. Ali šta bi to donelo veverici? Ništa. Jedino bi joj oduzelo zabludu da trči.
*****
Život je lavirint u kome nam svaki korak otvara lažni izlaz, a onaj pravi – smrt - zaobilazimo.
*****
Život je groblje propalih mogućnosti, memoari – ekshumacija kojom se dokazuje da su grobovi prazni i da te mogućnosti nisu ni postojale.
*****
Živimo u mraku koga osvetljavaju samo naše iluzije.
*****
Nisam živeo u svetu za koji vele da je poznavao celinu, i kao Grci verovao u više razloge za nju, a onda ih na pozornici dokazivao: živim u svetu koji se s gađanjem prepoznao kao besmislena slučajnost, koja je nekoj celini jednom možda i težila, ali je već davno mimoišla, u svetu Crne Rupe, po kome se, kao poslednji kovitlac prašine pred konačno sleganje svega, kreću još samo rastureni parčići ljudske priče, nemoguće za pričanje, nepodnošljive za slušanje.

Nisam živeo u svetu za koji se kaže da je najpre živeo, pa se tek potom na pozornici kao gluma igrao; živim na pozornici na kojoj se glumi svet.
*****
Lep život se kupuje, dobar život se zaslužuje.
*****
Ako je smisao u traženju smisla onda je smisao traženja smisla u njegovom nenalaženju, u nemogućnosti njegovog nalaženja, u nepostojanju ikakvog smisla. Ako smisao postoji on je u bivanju, a ne u biću. Ako smisao ne postoji to nepostojanje je u biću.
*****
Uviđa se postupno da se može živeti bez svega bez čega smo mislili da ćemo umreti i zašta smo uistinu časno i pošteno hteli da umremo. A dalje, dalje se vidi kraj svih pobunjenika. U Liliputu ugodno mogu da žive samo Liliputanci.
*****
Koliko budala zapušta imanje na zemlji misleći da ih na nebu očekuje neko unosnije, ne postaju bolji ovde nadajući se da će na nebu za to imati više vremena i prilike, ne žive kao pravi ljudi, jer su ubeđeni da će to postati tek kad umru, i ne umiru kao pravi ljudi, jer uobražavaju da smrću tek počinju ono što njome samo završavaju.
*****
U životu su mogućna, uprošćeno uzev, dva kraja. Ili se neprimetno gasimo, odumiremo, postepeno padamo u sve niže slojeve misaonosti i sve prostije oblike rečitosti, a odnose sa svetom svodimo na minimum, dok se jednog dana, u svim tim odlikama, toliko od stvarnosti ne udaljimo da nas ona više ne priznaje, ne poznaje niti zapaža naš nestanak.

Ili nas, pak, na vrhuncu ekspanzije zadesi nešto što nam jednim udarcem slomi osovinu i izliže kočnice, te nam se kola života munjevito strmoglavljuju u provaliju, raznoseći što im se na putu nađe.
*****
Da bi čovek do dna zahvatio život, potreban je izvestan stepen fanatične privrženosti životu; a to isključuje zdravo rasuđivanje o vrednostima. Tako se pun i mudar život nalaze u stanju permanentne protuivrečnosti.
*****
Ništa nije neizbežno. Sve je – neizvesno.
*****
Za jedan nov život savršeno je svejedno da li je drukčiji mozak ili svet. Svet menja koncept mozga o sebi, pa time i mozak, mozak menja koncept sveta o sebi, pa time i svet.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12830
Datum upisa : 29.05.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimeČet Jun 19, 2008 1:00 pm

Razmišljao sam o tome da postavim svoju sliku na ovom forumu i odlučio da to uradim na 30 sekundi 20.06.2008. u 20,00 časova. Slika će stojati tih 30 sekundi na mestu mog avatara pa ko želi da vidi "pomračenje meseca" nek bude tu u ovo vreme. Razmišljanja ......o svemu 135649 Ako želite da komentarišete , izvolite.....
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11928
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimeČet Jun 19, 2008 9:32 pm

nacional ::
Razmišljao sam o tome da postavim svoju sliku na ovom forumu i odlučio da to uradim na 30 sekundi 20.06.2008. u 20,00 časova. Slika će stojati tih 30 sekundi na mestu mog avatara pa ko želi da vidi "pomračenje meseca" nek bude tu u ovo vreme. Razmišljanja ......o svemu 135649 Ako želite da komentarišete , izvolite.....

Žao mi je što za ovo zadovoljstvo nisam ranije obavešten.
Propustio sam priliku,nažalost.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12830
Datum upisa : 29.05.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimeČet Jun 19, 2008 9:37 pm

Pa sutra je taj dan... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11928
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimeČet Jun 19, 2008 10:36 pm

Zabrojao sam se.
Nazad na vrh Ići dole
mila
član tima
član tima



Ženski
Broj poruka : 148
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 6:51 am

ja razmisljam kako cu napokon mog prijatelja i na slici da vidim.......nemoj da me razocaras i ovako i onako smo postali najveci prijatelji........mogla bi i slicicu da ti vidim pa da pevam sliku tvoju ljubim ....... Razmišljanja ......o svemu 933695
Nazad na vrh Ići dole
SS88
član tima
član tima
SS88


Ženski
Broj poruka : 315
Rang : 2
Poeni : 11823
Datum upisa : 16.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 8:48 am

Tacno u 20.00 kod OK korala.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com
stella
član tima
član tima
stella


Ženski
Broj poruka : 240
Godina : 50
Lokacija : Bec
posao/hobi : zvrljam i mazem sa bojom i bez boje
raspoloženje : OK
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 12:14 pm

ja sam navila sat hehehehe

@SS88 imas super avatar
Nazad na vrh Ići dole
http://zvezda-stella.de.tl/
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11928
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 12:54 pm

Nisam tu u 20.oo
Nazad na vrh Ići dole
mila
član tima
član tima



Ženski
Broj poruka : 148
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 6:06 pm

ja razmisljam ceo dan i dosla i nema slike pa jel to lepo????

ja ti lepo pricah da je bolje neprijateljima da se pokazes a ne prijateljima a ti neces da slusas......
Nazad na vrh Ići dole
stella
član tima
član tima
stella


Ženski
Broj poruka : 240
Godina : 50
Lokacija : Bec
posao/hobi : zvrljam i mazem sa bojom i bez boje
raspoloženje : OK
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 6:17 pm

bila slika...kako zar je nisi videla? @
Nazad na vrh Ići dole
http://zvezda-stella.de.tl/
mila
član tima
član tima



Ženski
Broj poruka : 148
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 6:39 pm

ma ja razmisljam da li da pocnem da kritikujem???
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12830
Datum upisa : 29.05.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 6:40 pm

E da, premijera odložena zbog akcije ništa nas nesme iznenaditi. Obavestiću vas naknadno o tome kad će biti ponovljena akcija a biće uskoro. Pratite zbivanja, uživajte i družite. Pozdrav svima ... Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
mila
član tima
član tima



Ženski
Broj poruka : 148
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 6:43 pm

eto vidis zensko pusto ceka i izvisi, pa nije lepo tako.......glavno da sa prijateljima sedis a neprijateljima ni sliku neces da pokazes....neka te neka....
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12830
Datum upisa : 29.05.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 6:58 pm

E sad veruj mi da je u pitanju viša sila i da nisam imao nameru , eto ako veruješ, i ti i ostali . Znam da će sad neki reći da je u pitanju neka zla namera ali znam da će oni koji su shvatili znati da nije tako . Znaju da ja poštujem prijatelje i da nebih da nije bilo nemoguće drugačije.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
mila
član tima
član tima



Ženski
Broj poruka : 148
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 8:57 pm

ok oprosteno ovaj put, vidis da i ja nisam bas tolika baba roga.....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 9:58 pm

Kvarno si navukao zene koje s pravom negoduju a ja nisam ni ispratio ove postove tako da nisam nista propustio i iskren da budem ja vec znam ko se krija iza nika !
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12830
Datum upisa : 29.05.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 9:59 pm

@ Like a Star @ heaven lako je tebi ...
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
mila
član tima
član tima



Ženski
Broj poruka : 148
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 9:59 pm

Streptomicin ::
Kvarno si navukao zene koje s pravom negoduju a ja nisam ni ispratio ove postove tako da nisam nista propustio i iskren da budem ja vec znam ko se krija iza nika !
kako bre kvarno tu je sarm radio...... cherry
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 10:04 pm

Najlakse sa dousnicima, sarm.....verovatno je Kineski !
Nazad na vrh Ići dole
mila
član tima
član tima



Ženski
Broj poruka : 148
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 10:06 pm

Streptomicin ::
Najlakse sa dousnicima, sarm.....verovatno je Kineski !
znam i ja da si ti njihov samo ne sekiraj se necu nikom da kazem .......
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 10:09 pm

O kome njima pricamo ?
Nazad na vrh Ići dole
mila
član tima
član tima



Ženski
Broj poruka : 148
Rang : 0
Poeni : 11612
Datum upisa : 17.06.2008

Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitimePet Jun 20, 2008 10:10 pm

Streptomicin ::
O kome njima pricamo ?
pa tvojim prijateljima naravno......ne sekiraj se sreco moja znas da tebe najvise volim od svih....... Razmišljanja ......o svemu 214649
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razmišljanja ......o svemu Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja ......o svemu   Razmišljanja ......o svemu I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razmišljanja ......o svemu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Saveti o svemu , svi - svima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Majdanpek forum :: svašta nešto-
Skoči na: