Majdanpek forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


bez ograničenja i cenzure
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Razgovori o veri i religiji

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSre Sep 10, 2008 6:40 pm

Pošto mnogi ne dozvoljavaju rasprave na ovu temu,iako je to naša stvarnost,suština i osnova vernika kao i laika.
Razgovarajmo otvoreno i bez ustručavanja.Ovde je to moguće.
Nazad na vrh Ići dole
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11690
Datum upisa : 20.08.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSre Sep 10, 2008 9:57 pm

Nazad na vrh Ići dole
Fagot
moderator ko bojagi
moderator ko bojagi
Fagot


Muški
Broj poruka : 279
Godina : 37
posao/hobi : Masinski Ing.
Rang : 0
Poeni : 11610
Datum upisa : 28.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeČet Sep 11, 2008 12:06 pm

Nikada nisam zeleo da pricam o veri ni u politickom ni kom drugom smislu,samo cu nesto reci....
Mene vera ispunjava da budem razuman i da prihvatim svakog,ma kakav on bio.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.prc.com
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11690
Datum upisa : 20.08.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimePet Sep 12, 2008 1:45 pm

Postujem pravoslavlje, svoju veru, svoju crkvu.
Nisam vernik i nisam krstena. Retko idem u crkvu ali imam odnos strahopostovanja prema svemu sto je cini.
Toliko.
Nazad na vrh Ići dole
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 13, 2008 9:55 am

Verujem u boga.
Bog nam je dao priliku da verujemo u njega,imamo slobodan izbor,verovati ili ne,on je deo mene,ja sam deo njega,to znači da verujem u jedinog stvorioca svekolikog.
Hršćanstvo je proisteklo iz vere u boga i Hrista,sina njegovog.
Nisam bogobojažljiv,bog je tu i kaže: "Čini dobro,dobro će ti se vratiti".
Verujem prosto i verujem da je božija poruka: "Ne čini ništa drugima,što ne želiš da ti oni učine".
Kršten sam.
Crkvu smatram vrlo značajnom za očuvanje vere, kulture, čuvanje tradicije, čuvanje korena našeg istorijskog bitisanja,........ Zato je treba negovati i čuvati. Ona je naša sveukupna istorija.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12850
Datum upisa : 29.05.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 13, 2008 11:52 am

A da te pitam nešto Rade, u kog Boga veruješ?
Kako se zove Bog u koga veruješ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 13, 2008 12:35 pm

Koliko znam,bog je jedan.
Nazad na vrh Ići dole
stella
član tima
član tima
stella


Ženski
Broj poruka : 240
Godina : 50
Lokacija : Bec
posao/hobi : zvrljam i mazem sa bojom i bez boje
raspoloženje : OK
Rang : 0
Poeni : 11632
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimePet Sep 19, 2008 8:20 am

I gde on zivi? Kako izgleda? To bi me bas zanimalo monkey
Nazad na vrh Ići dole
http://zvezda-stella.de.tl/
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11690
Datum upisa : 20.08.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimePet Sep 19, 2008 11:11 am

stella ::
I gde on zivi? Kako izgleda? To bi me bas zanimalo monkey
Zavisi da li verujes ili ne verujes u Boga? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
stella
član tima
član tima
stella


Ženski
Broj poruka : 240
Godina : 50
Lokacija : Bec
posao/hobi : zvrljam i mazem sa bojom i bez boje
raspoloženje : OK
Rang : 0
Poeni : 11632
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimePet Sep 19, 2008 12:48 pm

Ja jedna ne mogu da verujem u nesto sto ne vidim, verujem u samu sebe u moju sposobnost da se o sebi brinem, da radim, da zaradim, da prehranim sebe i decu...i ne mogu da verujem da ima tamo nekog koji nas posmatra i koji "pomaze" kako neki kazu kad toliko gladnih, bolesnih i uopste jadnih ljudi na ovom svetu ima, pre svega dece, kriminala i nepravde na pretek....to je to.
Nazad na vrh Ići dole
http://zvezda-stella.de.tl/
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11690
Datum upisa : 20.08.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimePet Sep 19, 2008 2:33 pm

Lepo receno. Za mene, skroz ok, slazem se sa svim sto si rekla i mislim isto.Very Happy
Jer da si vernik nikada ne bi pitala gde on zivi i kako izgleda. Razgovori o veri i religiji 183523
To je razlika izmedju teista i ateista.
Nazad na vrh Ići dole
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimePet Sep 19, 2008 5:20 pm

stella,
Misam siguran da si u to,da ne veruješ u ono što vidiš.
U životu,toliko toga doživljavamo,a ne vudimo,da nije uputno upustiti se nabrajanje.Stoga razmislite koliko puta ste verovali u nešto što niste videli,već čuli ili zamislili.
Verovati u sebe je dobro,ali valjda verujete u još nešto.Trebalo bi.
Na kraju da postavim jedno pitanje:Ko je stvorio ovo što vidite,,ne vidite,zmate,ne znate...........?
monkey
Nazad na vrh Ići dole
stella
član tima
član tima
stella


Ženski
Broj poruka : 240
Godina : 50
Lokacija : Bec
posao/hobi : zvrljam i mazem sa bojom i bez boje
raspoloženje : OK
Rang : 0
Poeni : 11632
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimePet Sep 19, 2008 10:55 pm

"Bog" sigurno nije jer ga nema ali dobro svako odlucuje za sebe da li ce i u koga ili sta verovati...ja sam samo htela da iznesem svoje misljenje Smile

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://zvezda-stella.de.tl/
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11690
Datum upisa : 20.08.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimePet Sep 19, 2008 11:25 pm

Rade ::
:Ko je stvorio ovo što vidite,,ne vidite,zmate,ne znate...........?
monkey
"Biljne i životnjske vrste nastaju i nestaju prirodnom selekcijom - tako što preživljavaju oni koji su u stanju da se prilagode sredini.
Natura non facit saltus-Priroda ne pravi skokove.
Ovo je radikalni raskid sa stavom da je biljke i životinje stvorio Bog.
(Carls Darvin)

Pa da cujemo Rade, ko je koga stvorio?
Nazad na vrh Ići dole
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 20, 2008 9:22 am

Prvo,
Biljo, svako ima pravo na svoje mišljenje i tu nema ljutnje.Negiraj mišljenje drugih,jer je to tvoje neprikosnoveno prvo i svakog pojedinačno,a i kolektivno,na svoj izbor.
Mislim, da zbog razlike u mišljeni ne treba da odustaneš od razgovora na ovu temu,jer svi mi,pa i ja, se na ovaj način učimo.Šta bih mogao da naučim sam?Ništa,Zato hrabro nastavimo.Iznosite svoje mišljenje uvek.
Drugo,
Citat :
"Biljne i životnjske vrste nastaju i nestaju prirodnom selekcijom - tako što preživljavaju oni koji su u stanju da se prilagode sredini.
Bilja misli tako i to je njeno shvatanje.Ponavljam na to ima pravo,šta god ostali misjiji o tome.Ne verujem da postoji totalni raskid.Svaki čovek menja svoje mišljenje i stav,ali ga menja,samo onda kad se sam u to uveri da je potrebno.
Ne verujem u darvinovu teoriju iz više razloga.Svaki čovek ima duhovnu i materijalnu stranu svog bića.Da je sve samo materijalno,ne bi postojala i duhovna starana,obzirom,da postoji jedna i druga strana,proističe da je čovek kompleksno biće.
Taj, koji je stvorio ovo što vidimo i znamo,mora da postoji,jer ovaj svet nije haotičan,ima red kako se postaje i opstaje.Stvoritelj svega postoji.Ništa nije slučajno.Lanac postanka i osptanka je vrlo uređen.Boga možemo zvati kako nam je volja,to je gotovo nebitno,ali ne treba smetnuti sa uma da Stvoritelj postoji.
Darvin, zastupa teotiju samo materijalnog,promoviše evoliciju.Isključije Stvoritelja.
Razmišljo sam i zbog čega je tako. Da nije bilo Darvina, i njegove matrijalističke teorije, današnjim aspirantima na apsolutnu moć da vladaju celim svetom,ne bi bilo ni na koji način bilo moguće,da zamisle da se nađu na božije mesto.Ovako, Darvin,svojom materijalističkom teorijom im daje naučni legitimitet,tako da aspiratori na apsolutnu moć za vladnje svetom,nalze pokriće u kvazi naučnoj teoriji,znači lažnoj.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12850
Datum upisa : 29.05.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 20, 2008 11:12 am

A ko je Bilja?
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 20, 2008 1:18 pm

Pogrešio sam citirajući darkside,Trebalo bi da stoji stela, a ne Bilja.
Izvinjavam se.
Nazad na vrh Ići dole
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11690
Datum upisa : 20.08.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 20, 2008 3:23 pm

Rade ::

Darvin, zastupa teotiju samo materijalnog,promoviše evoliciju.Isključije Stvoritelja.
Razmišljo sam i zbog čega je tako. Da nije bilo Darvina, i njegove matrijalističke teorije, današnjim aspirantima na apsolutnu moć da vladaju celim svetom,ne bi bilo ni na koji način bilo moguće,da zamisle da se nađu na božije mesto.Ovako, Darvin,svojom materijalističkom teorijom im daje naučni legitimitet,tako da aspiratori na apsolutnu moć za vladnje svetom,nalze pokriće u kvazi naučnoj teoriji,znači lažnoj.
Ti si nesto pobrkao, Rade.
Budi malo pametniji, ipak je ovo tvoja tema. Ono sto tebe boli, vecinu ne zanima. Bar ne na temi "Vera i religija"
Nazad na vrh Ići dole
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 20, 2008 5:04 pm

Rekoh, ovde se svi učimo,kada sam to rekao, prvenstveno sam mislio na sebe.
Koja je dijagnoza moje bolesti?Obzirom da ste kod mene konstatovali bolesno stanje.Pomozite.
I ne samo to,konstatovali ste i manjak pameti.I ja to kažem sebi,ali mislim da bi bilo dobro da Vi ukažete i pokažete,gde je manjak,kako bih ga nadoknadio.
Šta sam pobrkao?
Kada sam pokrenuo ovu temu,nisam mislio da sm pametan.Naprotiv.
Nazad na vrh Ići dole
darkside
tu negde
tu negde
darkside


Ženski
Broj poruka : 428
Lokacija : Mars
raspoloženje : Ne zezaj se sa mnom
Rang : 6
Poeni : 11690
Datum upisa : 20.08.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 20, 2008 6:05 pm

To sto te bole aspiracije i opasnosti od apsolutnog vladanja svetom, nije bolest. Ako si ti to tako nazvao, onda nemam sta da dodam i postavim ti dijagnozu.
S druge strane, nedostatak pameti je ocigledan, ako pises o religiji i veri a mislis na globalizaciju, kao ovozemaljsko zlo.
Vera treba da bude cista kao decija dusa. Nemoj da imamo druge misli.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12850
Datum upisa : 29.05.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 20, 2008 8:07 pm

A pa to i jeste povezano na neki način. Recimo stvaraoci Novog Svetskog Poretka su zaključili: " unuštili smo komunizam , sad je na redu pravoslavlje" ;..Ima li veze sa verom =?????
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeSub Sep 20, 2008 9:28 pm

darkside ::
To sto te bole aspiracije i opasnosti od apsolutnog vladanja svetom, nije bolest. Ako si ti to tako nazvao, onda nemam sta da dodam i postavim ti dijagnozu.
S druge strane, nedostatak pameti je ocigledan, ako pises o religiji i veri a mislis na globalizaciju, kao ovozemaljsko zlo.
Vera treba da bude cista kao decija dusa. Nemoj da imamo druge misli.

Ne bole me nikakve aspiracije globalista,već me brinu.
Povezujem veru i ovu globalističku gužvu.Upoređujem ih,jer smatram da su međisobno povezane. Razmišljam i živim svestan vere u koju verujem,ali sam svestan i života koji živim,a odrodio se od vere. Negiraju postojanje boga kao stvaraoca,zamenjuju ga Darvinom,sektama,"velikim bratom" i drugima,toga sam svestan.To je trebalo komunustima,a sada globalistima,To me brine.Globalna nauka nas sve otvorenije uči da smo mi stvaraoci jedini.To,mislim da nije dobro.Što god više vreme bude odmicalo,protivurečnosti će postati sve nepomirljivije.To će izazvati ratne sukobe sa nesagledivim posledicama.
Šta da kažem,osim da neko vrlo lako preboli gubitak majke,domovime u kojoj se rodio za rad obećanja lepog ovozemaljskom života,a neko nikad.Razlikujemo se i to je normalno,ali se odreći onoga koji te je rodio,svorio,nije dobro stanje duha,a to je direktno povezano sa verom.
Neko veruje da mu je spas,kada vidi tiđi novčanik pun para,nadajući se da će mu on dati koliko mu treba.To,nažalost postaje vera.Ja je smatram velikom zabludom i grehom.Šta reći na pojavu pedofilije,kod onih koji treba da daju primer vernicima?Zgrožem sam.Naveo sam samo nekoliko primera.Za sada neka bude dosta.
Nazad na vrh Ići dole
stella
član tima
član tima
stella


Ženski
Broj poruka : 240
Godina : 50
Lokacija : Bec
posao/hobi : zvrljam i mazem sa bojom i bez boje
raspoloženje : OK
Rang : 0
Poeni : 11632
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeUto Sep 23, 2008 12:17 pm

Rade ::
Prvo,
Biljo, svako ima pravo na svoje mišljenje i tu nema ljutnje.Negiraj mišljenje drugih,jer je to tvoje neprikosnoveno prvo i svakog pojedinačno,a i kolektivno,na svoj izbor.
Mislim, da zbog razlike u mišljeni ne treba da odustaneš od razgovora na ovu temu,jer svi mi,pa i ja, se na ovaj način učimo.Šta bih mogao da naučim sam? Ništa,Zato hrabro nastavimo.Iznosite svoje mišljenje uvek.

Ko je rekao da sam odustala od razgovora na ovu temu?

Rade ::
Drugo,
Citat :
"Biljne i životnjske vrste nastaju i nestaju prirodnom selekcijom - tako što preživljavaju oni koji su u stanju da se prilagode sredini.
Bilja misli tako i to je njeno shvatanje.Ponavljam na to ima pravo,šta god ostali misjiji o tome.Ne verujem da postoji totalni raskid.Svaki čovek menja svoje mišljenje i stav,ali ga menja,samo onda kad se sam u to uveri da je potrebno.

Ja nisam pominjala ni Darvina ni biljne vrste...ispadosmo i darkside i ja "Bilja" hahahahahaha

Rade ::
Ne verujem u darvinovu teoriju iz više razloga.Svaki čovek ima duhovnu i materijalnu stranu svog bića.Da je sve samo materijalno,ne bi postojala i duhovna starana,obzirom,da postoji jedna i druga strana,proističe da je čovek kompleksno biće.
Taj, koji je stvorio ovo što vidimo i znamo,mora da postoji,jer ovaj svet nije haotičan,ima red kako se postaje i opstaje.Stvoritelj svega postoji.Ništa nije slučajno.Lanac postanka i osptanka je vrlo uređen.Boga možemo zvati kako nam je volja,to je gotovo nebitno,ali ne treba smetnuti sa uma da Stvoritelj postoji.

Sigurno da postoji nesto od cega je sve nastalo nekada daaaaavnnoooo ali kakve pa sad to ima veze sa Bogom? To nesto ne moze nikad da bude "Bog" koji nas posmatra sa neba ili odakle vec i broji nam greske. Vera...uzmi samo Bibliju za primer...koje tu gluposti stoje ko u crtanom filmu...pazi, zena je nastala od Adamovog slomljenog rebra ili tako nekako... Razgovori o veri i religiji 245991 strasno

Rade ::
Darvin, zastupa teotiju samo materijalnog,promoviše evoliciju.Isključije Stvoritelja.

Zanimalo bi me zasto ti mislis da mora da postoji taj stvoritelj i kako on po tebi izgleda...da li je ljudsko bice, duh ili nesto sasvim drugo?
Nazad na vrh Ići dole
http://zvezda-stella.de.tl/
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeUto Sep 30, 2008 8:48 am

stela,
Prvo,
Tvoje mišljenje je tvoje.
Pošto si ga ovde iznela,smatram da imam pravo da po istom pitanju imam svoje i drugačije.
Ako izrazim drugačije,ni na koji način ne znači da tvoje mišljenje smatram da je moje jedino pravo.
Očekujem da prihvatate da se dešavaju greške,darkside i ja "Bilja"npr.ispadosmo isto.
što se tiče utiska da se odričeš rasprave,je možda pogrešan.Ali da te podsetim:
Citat :
"Bog" sigurno nije jer ga nema ali dobro svako odlucuje za sebe da li ce i u koga ili sta verovati...ja sam samo htela da iznesem svoje misljenje

Pozdrav
darkside
Zbog ovoga na kraju ,sam stekao taj utisak.Pokazalo se,kao pogrešno.
Mislim da tvorca,možemo nazivati raznim imenima,ali da to ni na koji način ne menja suštinu.
Ljudskom biću nije dato da to zna, i tačmo je da ga nisam video ukom je obliku,ali,ne verujem ni da ga je Darvin video,pa tvrdi da ne postoji,razvijajući svoju teoriju o evoluciji.
Međutim,vera je sloboda iz bora.
Nazad na vrh Ići dole
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11948
Datum upisa : 17.06.2008

Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitimeUto Sep 30, 2008 8:50 am

Rade ::
stela,
Prvo,
Tvoje mišljenje je tvoje.
Pošto si ga ovde iznela,smatram da imam pravo da po istom pitanju imam svoje i drugačije.
Ako izrazim drugačije,ni na koji način ne znači da tvoje mišljenje smatram da je moje jedino pravo.
Očekujem da prihvatate da se dešavaju greške,darkside i ja "Bilja"npr.ispadosmo isto.
što se tiče utiska da se odričeš rasprave,je možda pogrešan.Ali da te podsetim:
Citat :
darkside"Bog" sigurno nije jer ga nema ali dobro svako odlucuje za sebe da li ce i u koga ili sta verovati...ja sam samo htela da iznesem svoje misljenje

Pozdrav
Zbog ovoga na kraju ,sam stekao taj utisak.Pokazalo se,kao pogrešno.
Mislim da tvorca,možemo nazivati raznim imenima,ali da to ni na koji način ne menja suštinu.
Ljudskom biću nije dato da to zna, i tačmo je da ga nisam video ukom je obliku,ali,ne verujem ni da ga je Darvin video,pa tvrdi da ne postoji,razvijajući svoju teoriju o evoluciji.
Međutim,vera je sloboda iz bora.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razgovori o veri i religiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovori o veri i religiji   Razgovori o veri i religiji I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razgovori o veri i religiji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Majdanpek forum :: Društvo-
Skoči na: