Majdanpek forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


bez ograničenja i cenzure
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11946
Datum upisa : 17.06.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimePon Feb 16, 2009 9:32 am

Na delu je velika laž o onome što se dešava u Skupštini!
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12848
Datum upisa : 29.05.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeSre Feb 18, 2009 2:55 pm

Pa ako misliš šta ja mislim o tome , ja znam da je u skupštini teror demokrata a da nama preostaje samo da se borimo na način kako to trenutno radimo. S tim što bi ja to malo drugačije uradio a mislim da je to sledeći potez koji će preduzeti poslanici SRS-a a to je da se na zakone preda ogroman broj amandmana , po nekoliko hiljada , pa da na taj način pokušamo da zaštitimo svoja prava.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11946
Datum upisa : 17.06.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeSre Feb 18, 2009 3:26 pm

Ideja nije loša.postoje mnoge mogućnosti za političku borbu protiv "demokratskog" nasilja.
Nikada, prinuda i drakonske sankcije,pa bile one i "demokratske", nisu pomogle da reše bilo koji skupštinski ili neki drugi problem.
Videćemo!
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12848
Datum upisa : 29.05.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeSre Feb 18, 2009 3:31 pm

Da , videćemo , ali mislim da je to rešenje , pogotovo što su to isto primenjivale demokrate kad su bili opozicija i da se neće smeti buniti jer se uvek može reći da su to njihovi izumi...
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11946
Datum upisa : 17.06.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeSre Feb 18, 2009 11:59 pm

Koliko god da je skupštinski poslovnik restriktivan,ne može da spreči "opstrukciju".Uveren sam da opstrukcija nije odekvatan izraz za blokadu rada skupštine,kao i bilo koje druge institucije.
To je izražavanje nezadovoljstva opozicije u celini ili pojedine opozicione stranke,kao i koalicije.To nezadovoljstvo izaziva nekorektan i nezakonit odnos većine nad manjinom,poznata pod imenom"tortura većine nad manjinom".Većina je odgovorna za takva ponašanja,jer ima većinu, koja joj omogućuje da donosi odluke.
U konkretnom slučaju,desilo se izdvajanje Tome Nikolića, sa još nekolimo poslanika iz poslanočlog kluba SRS-a.To nije prvi put da se desi SRS-u,pa ni drugim poslaničkim klubivima drugih političkih partija,ali uvek se to drešavalo u opozicionim klubovima.
Pitanje zašto se to dešava?Ima dosta razloga za to.Kod nas skupštinska većina uvek ima nedovoljan broj poslanika u koalicionoj većini.Minimum je to 126 a ne znam da se ikad desilo da je većina imala bar 130 posnanika.To za rezultat ima nestabilnost u radu zbog mogućeg nedostatka dovoljnog broja poslanika,kako za obezbeđivanje kvoruma za rad,tako i za potreban broj glasova kako bi se izglasao neki zakon ili odluka.
To primorava "minimalističku" skupštinsku većinu da posegne za potrebnim a nedostajućim brojem poslanika na nezakonit način, da iz drugih opozicionih klubova obezbedi rezervu otimanjem tuđih mandata tzv."kupovina poslanika",kao bi obezbedio nedostajući broj poslanika za kvorum i glasanje.To izaziva velike političke sukobe,jer opozicija po prirodi stvari teži da dođe na vlast,a to je moguće amo, ako postojeća vaćina izgubi neophodan broj poslanika za održavanje sednica i donošenje odgovarajućih odluka.
Očigledno je da je interes veliki,pa je logično da i sukobi budu veliki.
SRS je gotovo uvek imao predsednika administrativnog odbora kao naj veća opoziciona stranka i uvek se zalagao za oduzimanje mandata onim poslanicima koji napuštaju svoje klubove i prelaze u druge,a Toma je taj princip napustio kada je to trebao da primeni u svom slučaju.U SRS-u je poznat unstitut blanko ostavke,kao i u drugim partijama, kako bi sprečili trgovinu nandatima.Toma,na funkciji šefa poslaničkog kluba SRS i predsednika administarativnog odbora, protiv zakonito prisvaja blanko ostavke i drugi inventar kluba SRS, i sve to u zdanju skupštinskog doma,a poslanička većina ZES kaže da to nije njena briga i da to nije njihov problem. Naprotiv,svi postojeći problemi koji nastanu u narodnoj skuptini moraju tamo i da se rešae.Ako do toga ne dođe,nastupa stanje krize i blokade rada skupštine,a odgovornost za sve to je na skupštinskoj većini.
Uveren sam da politički sukobi i ozbiljna neslaganja su svuda u Srbiji i da je takvo krizno stanje znak da ne funkcionišu institucije sistema(države),što za posledicu ima nagli porast korupcije i kriminala na svim nivoima društva.Ovo potvrđuju afere u javnim preduzećima,privatizaciji,RIK-u,sudstvu, zdravstvu i opšte delikvancije.
Rešenje je:izbori,iako nije povoljno vreme za njihovo održavanje,ali je manje zlo ako se raspišu.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12848
Datum upisa : 29.05.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeČet Feb 19, 2009 10:59 am

E moj Rade, šta je pravilno to više nije bitno ,sad se samo pita šta je korisno...
A izbora će očigledno biti , samo se plašim da nama to neće naročito odgovarati...
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11946
Datum upisa : 17.06.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeČet Feb 19, 2009 12:52 pm

Da,tako je u našoj dekokratiji-nema pravila.A,od pevremenih izbora,nikome neće biti dobro.Ali,kao što često biva,u svemu lošem ima i neko dobro.Mislim da bi ti izbori opametili mnoge u sadašnjoj vlasti,opoziciji ali naročito glasače.
Naši glasači su u svemu ovome naj veći problem.Mnogi glasaju za przna obećanja,straha,sitne poklone,radno mesto.......,drugi ne izlaze na izbore misleći da će na taj način nešto dobro učiniti.Mislim da su ovi zadnji naj gori,jer oni to rade iz nekog inata.A,naša narodna kaže:
"Inat je naj gori brat".Neka razmisle,kome čine dobro na taj način.
SRS-u,mislim da ne odgovaraju sada ozbori,pa i da dođu na vlast,jer su ovi sadašnji toliko zabrljali i upropastili,da i ono malo što se do sada čupalo propada.Prodaše državu i dušu kako bi se održali na vlasti.Teško onome ko bude morao da se bavi sanacijom te štete.A,moraće.
Ako bude izbora,neće ih biti zato što ih opozicija priželjkuje,već zato što je sdašnja vlast jako podeljena ideološki,interesno,odvajanje Kosova od Srbije,a na redu je pritisak za izdvajanje i Vojvodine,a najgore je što ih kao cunami zahvata korupcija i kriminal.Naj veće afere izbijaju upravo tamo gde vlast treba da ima potpunu kontrolu.
Nisam za izbore,ali oni neće zavisiti ni od čije želje.
Uostalom,valjda je sada svima jasno da o izborima i pobedi na istima,ne odlučuju glasači,jer su ih podelili,već strane ambasade i nevladine organizacije.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12848
Datum upisa : 29.05.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeČet Feb 19, 2009 2:02 pm

Pa jedini razlog zašto bi sad možda DS na izbore je da se otarase nekih sadašnjih koalicionih partnera i malo zaštite likove koji su učestvovali u poslednjim aferama koje si i ti pominjao. Mislim da jedino SNS može na kratko profitirati u ovome a da najviše profitira SRS pošto ovakva koalicija DS i SNS neće dugo biti na vlasti .... mislim da je to garnitura koja će završiti kao Miloševićev režim 2000te , pozivajući se na nepisano pravilo; kako si došao na vlast tako ćeš sići s vlasti....
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11946
Datum upisa : 17.06.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeČet Feb 19, 2009 7:42 pm

Slažem se,i samo da dodam, DS mora svim silama,pa i vradžbinama da ostane na vlasti,inače znaju oni da bi u suprotnim bio definitivan politički i svaki drugi njihov kraj.Zato moraju da igraju na sve ili ništa,pa se pokušavaju spasiti pomoću SNS-a,ali od toga po svemu sudeći neće biti ništa.Aktuelna situacija im, ama baš nikako ne ide u prilog.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12848
Datum upisa : 29.05.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimeČet Feb 19, 2009 9:07 pm

Ma biće oni još neko vreme na vlasti, ne plaše se oni sledećih izbora i nameravaju da ih održe vrlo skoro jer im ide na ruku da to sad, dok je SNS još aktuelan, završe, a sve pre nego se situacija sa ekonomskom krizom drastično pogorša i Šešelj vrati kao pobednik u Srbiju , tad znaju da će im šanse biti mnogo manje. A SNS će svakako podržati tu vladu jer to im i jeste bio cilj, zato su i uradili to što su uradili. Na našu sreću to neće dugo trajati i onda kad budu pali, paššće ko trula kruška , pravo u blato.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11946
Datum upisa : 17.06.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimePet Feb 20, 2009 3:37 pm

Tako je. Ipak mi se čini da kriza,ova svetska+domaća,brže napreduje nego što ovi imaju vremena za planirane manipulacije.Valjda će i opozicija za to vreme naći načina da parira ovim barabama.
Nazad na vrh Ići dole
nacional
Srbija u srcu
Srbija u srcu
nacional


Muški
Broj poruka : 1409
Godina : 115
Lokacija : Majdanpek
raspoloženje : khm
Rang : 4
Poeni : 12848
Datum upisa : 29.05.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimePet Feb 20, 2009 4:38 pm

Teško, ipak je realno očekivatio njihovu ponovnu pobedu iako to ne znači da se treba opustiti i predati bez borbe, .... ovo kažem jer su ovi evropejci ipak previše zaluđeni evropom i neće tek tako prihvatiti da će uskoro biti mnogo bolje onima koji nisu u evropskoj uniji nego onima koji jesu... kad to shvate tad će ujedinjena evropa već odavno biti prošlost.
Nazad na vrh Ići dole
https://majdanpek.forumsr.com
Rade
član tima
član tima
Rade


Muški
Broj poruka : 502
Lokacija : M.pek
raspoloženje : Crnomanjasti
Rang : 3
Poeni : 11946
Datum upisa : 17.06.2008

Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitimePet Feb 20, 2009 9:46 pm

Nikad se ne zna.Mada,ne bih se radovao da sada u bilo kojoj kombinaciji bude SRS u nekakvoj većini.
Ove ovakve demokrate,evropejce i globaliste,ostankom na vlasti treba da dožive,kako vole da kažu "katarzu".
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?   Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta mislite o dešavanjima u Skupštini srbije?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nova vlada Srbije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Majdanpek forum :: politika-
Skoči na: